Stránka 1 z 1

ZALMAN - Miloslav Alčer

Napsal: 14 dub 2009, 18:41
od dwaned
Ahoj všem!
Vítám vznik tohoto fóra a přidávám zde svůj projekt, protože na úvodní stránce není dostatek prostoru na diskuzi. Celkové foto v plném rozlišení zde:
http://www.ukazto.com/?id=9170650&klic= ... &overall=1
Foto detailu záslepek + nově vyrobená krabice s USB zde: http://www.ukazto.com/?id=9657331&klic= ... &overall=1
Na začátek chci všechny upozornit, že původně jsem vůbec žádný casemodding dělat nechtěl. Ale po koupení skvělé bedny, osazení mechanikami a prvním spuštění jsem se zhrozil. Krásnou hliníkovou bednu hyzdily plastové čela DVD, regulace fanu a čteček a spoustu barevných diod jak na kolotoči! I podsvětlení od Zalmana ve skříni moc razilo, v noci to byl děs.
1-Odstranil jsem všechny plastové čela mechanik a vyfrézoval z hliníkové slitiny přesné kopie.
2-Vytrhal jsem všechny různobarevné diody ze všech mechanik a nahradil je jednotným modrým podsvícením.
3-Pomocí odporů jsem snížil jas podsvícení uvnitř skříně.
4-Otáčky všech větráků (kuličková ložiska - min. hluk) jsem pomocí aktivní regulace + odpory snížil na rozběhové minimum. PC je navrženo tak, aby při plné zátěži stabilně fungovalo v plně pasivním módu.
5-Osadil jsem USB pro čtečky a Bluetoth na dno skříně, aby nerušilo venkovní vzhled. Po kritice od wizzze jsem pro USB vyrobil krabici a umístil ji do 5,25" slotu mechanik zevnitř.
Od Vás očekávám kritiku provedení a nápady na vylepšení. Jen mne prosím ušetřete rozumování, že tohle není casemod nebo tuning. Někdo se snaží předělat bednu v pouťovou atrakci, nic proti tomu, tisíc lidí - tisíc chutí. Já se naopak snažil o decentní a luxusní vzhled. Tento počítač totiž nestojí v dětském pokojíčku vedle plakátu transformers, ale jako decentní doplněk mé pracovny 8-)

Re: ZALMAN - Miloslav Alčer - OPRAVA ODKAZU

Napsal: 14 dub 2009, 18:46
od dwaned

Re: ZALMAN - Miloslav Alčer

Napsal: 13 srp 2009, 19:54
od dwaned
Protože server Ukazto.com umřel, dám všechny foto zde: http://zalman.galerie.cz/