NTLDR nenalezen (NTLDR is missing)

Operační systémy Windows 98, 2000, XP, 2003, Vista, Win 7 a další.
Odpovědět
Uživatelský avatar
illhexapod
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 299
Registrován: 04 led 2008, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

NTLDR nenalezen (NTLDR is missing)

Příspěvek od illhexapod »

NTLDR nenalezen (NTLDR is missing)

NTLDR nenalezen - restartujte počítač...Možná, že jste již někdy setkali po startu počítače s hláškou "NTLDR nenalezen - restartujte počítač stiskem kláves Ctrl+Alt+Del". Během 5 let jsem se se zmizením nebo poškozením systémového souboru NTLDR v kořenovém adresáři systému setkal asi desetkrát. Tento soubor je zodpovědný za spuštění systému Windows XP (Windows 2000). Přede dvěma dny jsem zažil jednáctý případ a proto jsem se rozhodl napsat jednoduchý postup, jak soubor NTLDR nahrát zpět.

1. Vložte instalační CD Win XP/2000 a nabootujte z něj.

2. Při zobrazení hlášky, zda chcete nainstalovat operační systém, vyberte možnost Konzola pro zotavení (stiskněte písmeno R).

3. Napište číslo instalace Windows, ke které se chcete přihlásit (máte-li nainstalovány jedny Windows na počítači, napište číslo 1 a potvrďte enterem).

4. Nalogujte se do Windows pomocí hesla administrátora.

5. V příkazovém řádku napište příkaz map a potvrďte enterem (díky tomuto příkazu zjistíte, jaké písmeno má vaše CD/DVD mechanika, např. tedy D).

6. Nyní v příkazovém řádku napište tyto příkazy:

copy D:\i386\ntldr c:\ (potvrďte enterem)
copy D:\i386\ntdetect.com c:\ (potvrďte enterem)


7. Soubory jsou zkopírovány a můžete restartovat.

V případě, že by vám tento postup nepomohl, můžete ještě zkusit místo kopírování souborů zadat v příkazovém řádku konzoly pro zotavení tyto příkazy - fixmbr a poté fixboot, pak restartujte počítač a postupujte podle návodu výše.

A poslední mini rada na závěr pro ty, kteří neznají administrátorské heslo nebo to prostě pro někoho může být rychlejší, je možnost vytažení celého HDD, zapojení do druhého počítače a prosté zkopírování souboru NTLDR na kořenového adresáře.

:)
Nežádejte mě o pomoc prostřednictvím ICQ a soukromých zpráv
Levný servis PC a oprava notebooků
Podmínky pro zveřejnění galerií na webu - TuningPC.cz - Podmínky

Odpovědět