Stránka 1 z 1

potíže při zapojení druhého SATA HDD

Napsal: 31 pro 2009, 02:39
od riper
Mám takovej menší problém. koupil jsem si druhej HDD a chtěl jsem ho zapojit (oba HDD mám na SATA + mechaniku taky na SATA) takže master / slave řešit nemusím že ne? . Zapojil jsem, zapnul, ale z neznámého důvodu mi nenaběhne ani monitor, je v powersaving modu, jako když je PC vypnutej(s rozdílem že uvnitř vše běží), tímpádem se nedostanu do BIOSu a ani mito nemůže nahlásit žádnou chybu. Ze speakeru mi nic nepípá jako že by něco bylo špatně zapojený a že by nemohl načíst API. pouze jsem před zapojením novýho HDD vypojil čtečku karet(štvala mě), ale to by nijak vadit nemělo ne? zdroj mám 500W, tak si nemyslím že by neměl štávu. Když jsem to dal vše do původního stavu(kromě tý čtečky, ta zůstala odpojená) tak to už ani tak nenaběhlo. fakt nevím co mám špatně, nebo co se mohlo pokazit. Čekal jsem vše možný jen ne tohle. jestli mi někdo poradí tak budu rád.

Re: potíže při zapojení druhého SATA HDD

Napsal: 03 led 2010, 16:10
od illhexapod
čaues, prosím tě tobě pak nenaběhne ani BIOS ???? ... no vrat vše do původního stavu. Když ani tak se to nerozběhne, tak všechno vypoj (druhý hdd a mechaniku) a zapoj na SATA0 pouze disk se systémem, vyndej na 10 minut baterii ze základní desky a napiš co se děje pak.... jestli ani to nepomůže, vyndej ještě veškeré USB a PCI karty.... a dej vědět :)

Re: potíže při zapojení druhého SATA HDD

Napsal: 29 črc 2011, 07:51
od illhexapod
nastav si správnou prioritu disku a zkušebně na prázdný nainstalovat nový OS :) Pokud vše bude OK máš rozpadlej systém... :)