potíže při zapojení druhého SATA HDD

Hard disky všech značek + USB... řadiče SCSI, SATA, IDE aj... včetně problematiky SOFTWARE
Odpovědět
riper
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 31 pro 2009, 02:36

potíže při zapojení druhého SATA HDD

Příspěvek od riper »

Mám takovej menší problém. koupil jsem si druhej HDD a chtěl jsem ho zapojit (oba HDD mám na SATA + mechaniku taky na SATA) takže master / slave řešit nemusím že ne? . Zapojil jsem, zapnul, ale z neznámého důvodu mi nenaběhne ani monitor, je v powersaving modu, jako když je PC vypnutej(s rozdílem že uvnitř vše běží), tímpádem se nedostanu do BIOSu a ani mito nemůže nahlásit žádnou chybu. Ze speakeru mi nic nepípá jako že by něco bylo špatně zapojený a že by nemohl načíst API. pouze jsem před zapojením novýho HDD vypojil čtečku karet(štvala mě), ale to by nijak vadit nemělo ne? zdroj mám 500W, tak si nemyslím že by neměl štávu. Když jsem to dal vše do původního stavu(kromě tý čtečky, ta zůstala odpojená) tak to už ani tak nenaběhlo. fakt nevím co mám špatně, nebo co se mohlo pokazit. Čekal jsem vše možný jen ne tohle. jestli mi někdo poradí tak budu rád.

Gůůglah
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 666
Registrován: čtv 20. říj 2000 20:22:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpověď

Příspěvek od Gůůglah »

Uživatelský avatar
illhexapod
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 299
Registrován: 04 led 2008, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: potíže při zapojení druhého SATA HDD

Příspěvek od illhexapod »

čaues, prosím tě tobě pak nenaběhne ani BIOS ???? ... no vrat vše do původního stavu. Když ani tak se to nerozběhne, tak všechno vypoj (druhý hdd a mechaniku) a zapoj na SATA0 pouze disk se systémem, vyndej na 10 minut baterii ze základní desky a napiš co se děje pak.... jestli ani to nepomůže, vyndej ještě veškeré USB a PCI karty.... a dej vědět :)
Nežádejte mě o pomoc prostřednictvím ICQ a soukromých zpráv
Levný servis PC a oprava notebooků
Podmínky pro zveřejnění galerií na webu - TuningPC.cz - Podmínky

Uživatelský avatar
illhexapod
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 299
Registrován: 04 led 2008, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: potíže při zapojení druhého SATA HDD

Příspěvek od illhexapod »

nastav si správnou prioritu disku a zkušebně na prázdný nainstalovat nový OS :) Pokud vše bude OK máš rozpadlej systém... :)
Nežádejte mě o pomoc prostřednictvím ICQ a soukromých zpráv
Levný servis PC a oprava notebooků
Podmínky pro zveřejnění galerií na webu - TuningPC.cz - Podmínky

Odpovědět

Zpět na „HDD, externí HDD, flash paměti (USB klíče)“