jaký procesor?

Vše o procesorech Integrated Electronics a Advanced Micro Devices.
kemos
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 08 črc 2008, 11:05

jaký procesor?

Příspěvek od kemos »

Čau všichni...potřebuju poradit... skládam tuhle sestavu:

Deska Gigabyte P35DS3 8xUsb 2.0,E-sata
Operační paměť DDR2 4GB 800MHz(2x2GB)
Pevný disk Seagate 750GB, SATA2, 7200 rpm 32Mb
Grafická karta ASUS geforce 8800GT 1000Mb(1Gb) DDR3
Zvuková karta Realtek sound on board 7.1
Síťová karta LAN 10/100/1000 Mbit/s
Mechanika vypalovačka dvd Asus DRW-1814BLT


a nemuzu se rozhodnout jaky procesor... :o jestli tohle dvoujádro :

Třída produktu: Procesory ; Typ procesoru: Core2 Duo; Kód procesoru: E8400; Typ patice procesoru: LGA775; Podpora technologie Hyper-Threading: Ne; Taktovací frekvence procesoru: 3 GHz; Frekvence sběrnice FSB: 1333 MHz; Velikost cache paměti [L2]: 6 MB; Doplňující informace: Dvoujádrový procesor, 45nm, Enhanced Halt State (C1E), Enhanced Intel Speedstep Technology, Execute Disable Bit, Intel EM64T, Intel Thermal Monitor 2, Intel Virtualization Technology, Intel Trusted Execution Technology; Typ procesoru: FC-LGA 775; Přiložený ventilátor: Ano

nebo tohle ctyřjádro:

Třída produktu: Procesory ; Typ procesoru: Core2 Quad; Kód procesoru: Q6600; Typ patice procesoru: LGA775; Podpora technologie Hyper-Threading: Ne; Taktovací frekvence procesoru: 2,4 GHz; Frekvence sběrnice FSB: 1066 MHz; Velikost cache paměti [L2]: 8 MB; Doplňující informace: 65nm, Intel SpeedStep Technology, Intel Extended Memory 64 Technology, Intel Virtualization Technology (Intel VT) , Enhanced Halt State (C1E), Execute Disable Bit, Intel Thermal Monitor 2, Čtyřjádrový procesor; Typ procesoru: FC-LGA 775; Přiložený ventilátor: Ano


Ma to byt především herni počítač,chtel bych hrat hry jako je třeba RACE DRIVER:GRID na plný detaily..

nevím jestli mám koupit 4jadro nebou 2jadro...počítač má sloužit jako herní..a chtel bych hrat na maximum..

diyk za kazdou radu...kemos :biggrin:

Gůůglah
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 666
Registrován: čtv 20. říj 2000 20:22:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpověď

Příspěvek od Gůůglah »

Uživatelský avatar
illhexapod
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 299
Registrován: 04 led 2008, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký procesor?

Příspěvek od illhexapod »

čaues, hehe kdybych měl tuhle možnost tak je jasnej vítěz 4 jádro ... není co řešit :))) čim víc jader tim je to lepší nebo né ? :) pak si ho můžeš ještě malinko poladit a je to :)
Nežádejte mě o pomoc prostřednictvím ICQ a soukromých zpráv
Levný servis PC a oprava notebooků
Podmínky pro zveřejnění galerií na webu - TuningPC.cz - Podmínky

Uživatelský avatar
CreAtive_34
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 34
Registrován: 10 úno 2008, 21:49
Bydliště: Mám
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký procesor?

Příspěvek od CreAtive_34 »

tak u mě 100% vede 4jádro (sám jsem tohohle "mazlíka" jeden čas měl, je poměrně solidní, akorát mě poměrně dost hřál)

edit: teď koukám že to píšu nějak pozdě :roll:

rencaB
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 20 pro 2011, 16:00

Re: jaký procesor?

Příspěvek od rencaB »

Ahoj, zdravím všetkých,
chcela by som najprv upozorniť na to, že počítačom fakt nerozumiem. Ale mám v pláne si nejaký kúpiť. Brat mi hovoril, že je dôležité sledovať, aký má počítač procesor. Má to niečo spoločné s tým, ako je počítač rýchly? Pretože jediné, čo ma fakt vytáča je, keď mi počítač treba dlho načítava, alebo dlho trvá než otvorí zložku, než nabehne prehliadač, apod Aké by ten procesor mal mať parametre, aby sa toto nestávalo. Inak ako nehrám napríklad hry, potrebujem počítač pre bežnú činnosť a kancelársku prácu. Dík moc za info. ;)

Uživatelský avatar
illhexapod
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 299
Registrován: 04 led 2008, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký procesor?

Příspěvek od illhexapod »

to je především práce Operační paměti RAM pak i CPU procesoru... kancelářské PC lze sehnat pro běžnou práci za cca 8 tisíc Kč :)
Nežádejte mě o pomoc prostřednictvím ICQ a soukromých zpráv
Levný servis PC a oprava notebooků
Podmínky pro zveřejnění galerií na webu - TuningPC.cz - Podmínky

Uživatelský avatar
illhexapod
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 299
Registrován: 04 led 2008, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký procesor?

Příspěvek od illhexapod »

CreAtive_34 píše:tak u mě 100% vede 4jádro (sám jsem tohohle "mazlíka" jeden čas měl, je poměrně solidní, akorát mě poměrně dost hřál)

edit: teď koukám že to píšu nějak pozdě :roll:

i shaha cení :P
Nežádejte mě o pomoc prostřednictvím ICQ a soukromých zpráv
Levný servis PC a oprava notebooků
Podmínky pro zveřejnění galerií na webu - TuningPC.cz - Podmínky

Odpovědět