Výběr PC sestavy - AMD A8-5600K?

Vše o procesorech Integrated Electronics a Advanced Micro Devices.
Odpovědět
draconis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 06 kvě 2014, 09:00

Výběr PC sestavy - AMD A8-5600K?

Příspěvek od draconis »

Ahoj všem,

vzhledem k tomu, že se moc nevyznám, chtěl bych poprosit o radu. Vybírám nové PC, přece jen můj stávající Dell už to má za sebou. Budu jej používat hlavně na úpravu fotek (Photoshop, Nikon Capture NX) a také trochu na hraní (prakticky jen World of Tanks). Příležitostně střih HD videa, ale to fakt jen okrajově. Vzhledem k tomu, že převážně používám PC prakticky jen na net, nechci přiliš investovat - ideálně do 6 - 8 000 Kč. Vím, že to není moc, ale přesto si myslím, že oproti mému stávajícímu PC to bude vždy pokrok - nyní funguju na Dell Optiplex GX620 (CPU: Intel Pentium D 2.8GHz, RAM: 3GB DDR2, Graf. karta: ATI Radeon HD3650 512MB DDR2 PCIe). Nepotřebuji HDD - mám úplně nový 1TB Seagate SATA, CD/DVD mechaniku bych uvítal ale není nutná, OS mám, graf. kartu bych případně časem dokoupil (doporučíte něco cca 1 000-2 000 Kč?). Zaujalo mě např. toto http://aukro.cz/asus-pc-trinity-a8-4...155283461.html. Jediné, nad čím váhám, je základní deska (pokud by bylo něco lepšího a jen o málo dražší, tak radši pár stovek přidám) a RAM - 1333 MHz mi přijde docela málo, obzvlášť když ceny pamětí jsou relativně nízké...

Co si o tom myslíte vy, případně co byste doporučili?

Děkuji moc za pomoc.

Odpovědět