sestavení celého nového pc

Diskuse ke všem ostatním článkům krom vašich projektů
Juraj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 10 led 2010, 20:13

sestavení celého nového pc

Příspěvek od Juraj »

Prosím o radu,chci si sestavit nový PC a je toho tolik na výběr,že vůbec nevím.Můžete mi poradit co si mám koupit?Chtěl bych 2-4 jádrový procesor,slušnou paměť,grafickou kartu aby mě zvládala dobře hry.Nemáte někdo nějaký nápad pro mě čeho se mám vyvarovat a co si pořídit?Děkuji moc za všechny odpovědi.Juraj

Gůůglah
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 666
Registrován: čtv 20. říj 2000 20:22:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpověď

Příspěvek od Gůůglah »

Uživatelský avatar
illhexapod
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 299
Registrován: 04 led 2008, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: sestavení celého nového pc

Příspěvek od illhexapod »

Ahoj, no pokud ti jde čistě o výkon pro hraní her, pokusím se ti tady něco ukázat.... :)

- rád bych věděl, kolik by jsi do toho chtěl vrazit peněz.
- chceš to čistě na hry ?
- nebo i na výkon, rychlost aplikací a systému ?

když bych to vzal příkladově. Dejme tomu za 25 tisíc s tím, že by to mělo být takový neutrální PC na vše :) nebudu počítat operační systém...

CPU: INTEL Core i7-920 Quad-Core - 2.66GHz, 1x 4, 8GT/s QPI, 8MB L3 cache, socket 1366, BOX (Nehalem, Bloomfield) - cca 6 544,- s DPH.
Obrázek

MB: MSI P55-GD80 - P55, 3x PCIe x16, DDR3 2133, SATA II RAID, USB2.0, 2x GLAN, eSATA, FW, 8ch audio, ATX, sc1156 - cca 4 919,- s DPH.
Obrázek

RAM: 4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1333MHz CL9-9-9 KINGSTON HyperX BOX - cca 2 627,- s DPH.
Obrázek

VGA: ASUS ENGTX275/HTDI, 896MB DDR3 (2268MHz), NVIDIA GeForce GTX275 (633MHz), PCIe x16, SLi, 448bit, 2xDVI - cca 5 627,- s DPH.
Obrázek

HDD: WESTERN DIGITAL Caviar GP 1000GB, SATA II, 32MB cache, 5400/7200ot, PMR, 8.9ms, WD10EADS - cca 2 039,- s DPH.
Obrázek

Zdroj: CORSAIR TX650, 650W, ATX2.2, aktivní PFC, SLi, SATA, 120mm ventilátor - cca 2 148,- s DPH.
Obrázek

Case: CoolerMaster Elite 331 - černý tower, ATX, 4x5.25", 2+5x3.5", bez zdroje - cca 995,- s DPH.
- pokud na skříni nějak nelpíš :)
Obrázek


celkově by jsi v tom byl za 24899,-

myslím si, že je to dosti dobrá sestava.... :)))))
Nežádejte mě o pomoc prostřednictvím ICQ a soukromých zpráv
Levný servis PC a oprava notebooků
Podmínky pro zveřejnění galerií na webu - TuningPC.cz - Podmínky

Juraj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 10 led 2010, 20:13

Re: sestavení celého nového pc

Příspěvek od Juraj »

Díky moc za odpověď.Co si myslíš o duálních základních deskách?No chci to na hry GTA,Mafia atd.Ale zároveň aby se mi nesekal při více činnostech,např.stahuju-mám spuštěný antivir-hraju hru-atd.Teď mám základovou desku N FORCE4-A939,procesor AMD ATHLON 64 3800+ 2,41ghz,graf.karta MSI NX 8600 GTS,RAM dual DDR 400 1,50GB.Je to docela na prd,rozhodl jsem se ho prodat a udělat jinej.Nemůžu dělat víc věcí naráz,je to strašně pomalý,stál mě 20tis.v r.2006.Chtěl bych tak nejlépe do 15tis.,jestli je to teda možný mít něco slušnýho.Předem díky za odpověď.Juraj

Uživatelský avatar
illhexapod
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 299
Registrován: 04 led 2008, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: sestavení celého nového pc

Příspěvek od illhexapod »

no... prvně mi prosím tě vysvětli, co jsi myslel tím termínem "duálních základních deskách" :)) Máš na mysli procesory s dvěma jádry ??? :) nooo já jsem jedině pro ... dnes už to chce skoro všechno min. 2 jádra.... Jinak mi napiš co všechno by jsis chtěl pořídit nové, abych mohl cenově najít to nejlepší ;))

A neboj se, že za 15 neseženeš dobrej počítač... :)))
Nežádejte mě o pomoc prostřednictvím ICQ a soukromých zpráv
Levný servis PC a oprava notebooků
Podmínky pro zveřejnění galerií na webu - TuningPC.cz - Podmínky

Juraj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 10 led 2010, 20:13

Re: sestavení celého nového pc

Příspěvek od Juraj »

V obchodech jsem viděl základní desky,které měli patici na dva procesory. Cenově na tom tak úplně nesejde,ale abych to mohl časem obnovit a neskončil jako teď se socketem 939. Dvoujádrový procesor na tuhle desku stojí cca 14 tis.

Uživatelský avatar
illhexapod
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 299
Registrován: 04 led 2008, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: sestavení celého nového pc

Příspěvek od illhexapod »

už asi vím, co máš na mysli.... :) mám pocit, že to co jsem ti tu ukázal bude plně dostačovat tvým požadavkům.... zítra ti sesmolím něco levnějšího dejme tomu za těch 15 ok ? :))))
Nežádejte mě o pomoc prostřednictvím ICQ a soukromých zpráv
Levný servis PC a oprava notebooků
Podmínky pro zveřejnění galerií na webu - TuningPC.cz - Podmínky

Odpovědět