Stolní pc -> Notebook

Lakování, kytování, úpravy skříní, vychytávky a rovnání střev počítačů
Odpovědět
senkyrik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 09 úno 2011, 18:50

Stolní pc -> Notebook

Příspěvek od senkyrik »

Zdravim,
začal jsem plánovat, že si vyrobím notebook ze starého stolního pc. Všechno mám rozplánované.
Klávesnici mám co neplacaťejší, tu rozkuchám a zakomponuju, tuchpad přidělám ze staré kuličkové myši ;) , chlazení dořeším později, to nebude problém, hdd vezmu normální, ramky taky, přidělám tam dva malý repráčky. Monitor budu mít 17cku LCDčko přidělaný nějak pantama.
Problím který nemohu vřešit je jak propojit agp a pci slot s kartami, aby mohli být rovnoběžně se základní deskou. A teda ještě dvd romka, ale ta není nutná. Na ty karty mě napadá jedině odpájet slot a připájet tam plošný s kterýma s ebude dát hejbat nebo normální drátky, tak jestli máte lepší nápad tak prosím sdělte.
Ještě říkám dopředu že plánovaný velikost zavřeného notebooku je asi tak max 12cm :D

Gůůglah
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 666
Registrován: čtv 20. říj 2000 20:22:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpověď

Příspěvek od Gůůglah »

Joey
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 31 led 2011, 18:42

Re: Stolní pc -> Notebook

Příspěvek od Joey »

Ok koukam vzal jsi si do hlavy nelehky ukol:) vypada to docela dobre.
-nejdulezitejsi ze vseho bude jaky obal tomu udelas, at to neni strasak do zeli, jestli mas napad na nejake tema ci stil?
Priprav se ze neni nic zadarmo a i kdyz pouzijes stare komponenty porad zainvestujes do casemodu.

-konektory na VGA a PCI se daji odpajet jen hrozi ze se ti muze pri vysoke teplote odpajet NB, ale jde to.
Jednodussi je nizkoprofilova VGA, ci deska s integrovanou VGA, PCI se vyuziva minimalne a nevim jake karty by jsi mel pripojene.
-panty by meli LCD udrzet v jakekoliv naklopene pozici jako u NTB, je nekolik moznosti jak tohle vyresit: na pant zalisovat podlozky, dve ozubene kola s aretaci.
-klavesnici rozhodne nekuchej jen ji zapust do case.

-pro klasicke komponenty potrebujes napajeni ze site na baterii by to bylo energeticky narocne tim se trochu ztraci myslenka na NTB.

Muj navrh co takhle pripevnit PC k zadni strane LCD?
v zadni casti LCD nebudes limitovan mistem PCI a VGA karet, usporis misto na stole oproti 12cm vysoke bedny, pred monitorem muzes mit pro kompaktnost na konzoli upevnenou klavesnici.
V horni casti monitoru muzes mit transportni rukojet a reprobedny na stranach monitoru.

Pokud by jsi potreboval s necim helpnout napis.

Uživatelský avatar
illhexapod
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 299
Registrován: 04 led 2008, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stolní pc -> Notebook

Příspěvek od illhexapod »

čeče když existuje redukce z PCI-e na AGP :D jako zde: redukce z PCI-e na AGP tak musí existovat i to, co potřebuješ.... čirou náhodou jsem včera opravoval desktop počítač (cca 12cm vysoký)(prostě placka :D) kde byli normální komponenty a normální PCI-e grafika... jen to bylo zapuštěný do desky pomocí takového kolínka do pravého úhlu. Jen nevím kde a jak to najít .... ale podívám se ti po tom ;)
Nežádejte mě o pomoc prostřednictvím ICQ a soukromých zpráv
Levný servis PC a oprava notebooků
Podmínky pro zveřejnění galerií na webu - TuningPC.cz - Podmínky

Uživatelský avatar
illhexapod
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 299
Registrován: 04 led 2008, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stolní pc -> Notebook

Příspěvek od illhexapod »

Joey píše: Muj navrh co takhle pripevnit PC k zadni strane LCD?
:lol: :lol: :lol: tak trošku tablet ? .))))))
Nežádejte mě o pomoc prostřednictvím ICQ a soukromých zpráv
Levný servis PC a oprava notebooků
Podmínky pro zveřejnění galerií na webu - TuningPC.cz - Podmínky

Uživatelský avatar
illhexapod
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 299
Registrován: 04 led 2008, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stolní pc -> Notebook

Příspěvek od illhexapod »

ještě teda doplňuji o to zmiňované "kolínko" resp propoj na vga do horizontální polohy :)
Obrázek
Nežádejte mě o pomoc prostřednictvím ICQ a soukromých zpráv
Levný servis PC a oprava notebooků
Podmínky pro zveřejnění galerií na webu - TuningPC.cz - Podmínky

Odpovědět