PC MODDING CORSAIR 550D?

Lakování, kytování, úpravy skříní, vychytávky a rovnání střev počítačů
Odpovědět
JirkaK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 19 úno 2013, 08:56

PC MODDING CORSAIR 550D?

Příspěvek od JirkaK »

Tak mě konečně přišla má vysněná CASE. I přes to že u mě měla nejvyžší hodnocení pár nedostatků pořád má. Některé jsou řešitelné jednoduše ale něco mě stále vysý v hlavě.

Změny:

A: Pohoda.
1. Bočnice místo úchytu pro ventylátory a krytu plánuju okno. Ventylátory z boku by akorát rušily AF a vznikaly by zbytečné vybrace bočnice. Plexi sklo už mám matné tmavé a čisté
2. Horní ventylátory budou už mám připravený 2x Poměrně tichý regulovatelný 120mm červeně podsvýcený. Horní kryt úplně nezmyzí ale bude navýšen dystančnímy sloupky aby tolyk nerušyl výfuk ventylátorů. Zároveň rušivé červené svetlo bude vznikat jen na povrfu skříně a nebude pronikat do celého pokoje a zároveň v interiéru pc case.
3. Úprava interyéru už jsem žačal dělat na rudých a černých sleev kabelech a musim uznat že se to i za ty prachy vyplatilo dělám si jen prodlužovací ale nevzhledné kabely vklydu ukryju v této case za MB TRAY a budou vydět už jen ty hezké. Na nedostatky mám pořízenou RUDOU a ČERNOU karbonovou folii např. ( zdroj ... ). Pro lepší chlazení komponent hodlám vyndat obě klece na disky mám jeden a sním si bohatě vystačím WD 1T SATA III a ten dám do chladícího / odhlučňovacího boxu a upevním na podlahu case.

B: Nárořné:

1. Mechanika - Od mikro tlačítka pro mechanyku jem si vyved další tlačítko baych nemusel otvýrat dvýřka. Mechanyku bych umístil mýsto pozice pro panel na tlačítka. To by vyjít mělo dvířka od mechanyky se tam vklidu vejdou jen je eště trochu prodlouží a černým kovovým plátem zakončím aby splývala spolu s case.
2. Tlačítka si dám do horní části PC CASE měl bych mýt nad mechanykou ještě 15 mm místa tak ty tam dostanu POWER , RESET + DVD ale co s usb první plán mám konceptu ale to se mě povede tak na 10% a proto se chci zeptat vás třeba vás něco napadne možná navýšit hotní panel ale udělat ho nejak vzhledně aby zústal dojem decentní a nepřeplácané case. Co navrhujete.

Odkaz na první koncept.

pcmodding-case.webnode.cz

Děkuji za typy a rady.

Gůůglah
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 666
Registrován: čtv 20. říj 2000 20:22:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpověď

Příspěvek od Gůůglah »

JirkaK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 19 úno 2013, 08:56

Re: PC MODDING CORSAIR 550D?

Příspěvek od JirkaK »

:idea: Ještě mě napadlo udělat ten horní panel AUTO KITem cca 10 až 15mm vysoký + prostor mezy mechanykou a stropem taky cca 15mm a to už bych tam měl narvat. Bohužel s AUTO KITem jsem nikdy nedělal jak se ním pracuje?

JirkaK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 19 úno 2013, 08:56

Re: PC MODDING CORSAIR 550D?

Příspěvek od JirkaK »

Včera jsem konečně dokončil ( CABLE SLEEVE ). Zvolil jsem převážně rudou a sem tam nějaký kabel i černý. No možná to jsou v této barvové kombinaci agresivní barvy ,ale mě se zamlouvá. No a když už jsme u toho tak můj oblíbený distributor tuto barvovou kombinaci u svých nejlepších výrobků používá také. Pokud hádáte ASUS tak jste se trefily. Zároveň koukám že jsem nenapsal nic o svém hardwaru tak to se omlouvám. Na dnešní dobu už sice veterán ale pořád mě stačí na moje FULL HD.

CPU - CORE i7 920 @3,72GHz
GPU - ASUS GTX 570 DCU II
MB - ASUS X58 RAMPAGE III EXTREME
RAM - DDRIII CORSAIR 12GB 1333 MHz
ZDROJ - CORSAIR 850W TX
HD - WD 1TB SATA III

A pak ty kraviny kolem možná ještě chlazení CPU NOCTUA 14D bez tohoto chladiče bych si totiž ten OC nedovolil. To vše skrývá herní šílenost ( bývalá case ) kterou jsem si pořizoval jako děcko a už se na ní nemohu ani podívat. Proto ta nová CASE s pár decentními změnami.
No brzy se pustím u nové CASE do bočnice a interiéru a až to bude hotové tak přiložím pár fotek. Přece sem nebudu dávat jen kabely.
PS.: To co jsem psal na začátku pořád platí za každý nápad s horním panelem budu rád.

JirkaK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 19 úno 2013, 08:56

Re: PC MODDING CORSAIR 550D?

Příspěvek od JirkaK »

No psal jsem že až bude hotova aspoň bočnice tak přidám pár fotek. I když mám vce foto po stránkách postupu tka si myslým že to na ukázku bohatě tačí bohatě stačí.

1. SLEEVE CALEL ai nemá cenu popisovat jediné čeho si můžete všimnout že jsem si připravyl jen prodlužovací. Protože nemám modulárn zdroj tak nevedou přímo od něj ale vklydu zbylé nepoužvané za MB dám.
Obrázek

2. Přprava na úpravu bočnice.
Obrázek

3. Konečně bočnice hotová. No i přesto že měla jen 2mm tak ta ocel dala zabrat. Musel jsem jí vzt flexou. Dočistit pilníkem ale i tak mně tam semtam vznikl zářez v rohách a po pilníku se malinko poškodil lak ale stím jsem počtal. Trochu netradyčn ale použil jsem karbonovou folii kterou jsem vystřihl o centimetr větš než jsou okna a hlubší nalepl jsem tu mrchu ( furt se chytala jinde než jsem chtěl ) a v rohách nastřihl zahřál a naohýbal dovnitř potom už jen plexi sklo pár děr na šroubky a dílo hotovo. Max přemýšlím o vybroušen nějakého obrázku do menšího okna a podsvýtit švetlo by hlavně vylezlo jen tam kde by to bylo vybroušenné a mohlo by to vypadat efektyvně.
Obrázek

PS.: Zat se rozmýšlm co dále budu dělat ale nadále budu přidávat foto abych se podělyl o své zkušenosti a se tam problémy teda pokud těch problémů nebude výc :lol: ale budu sem dávat rači jen odkas na svůj nově založený web abych to tu těmy fotkamy nepřeháněl né každému adminovi se to musí lýbyt.

JirkaK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 19 úno 2013, 08:56

Re: PC MODDING CORSAIR 550D?

Příspěvek od JirkaK »

Aha tak jem úplně blbej ani ty obrázky em nedokážu nacpat sory tohle už snad půjde. Je to odkaz na tu sránku kde je mám uloženné.

http://pcmodding-case.webnode.cz/hotovo ... 112641-jpg

JirkaK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 19 úno 2013, 08:56

Re: PC MODDING CORSAIR 550D?

Příspěvek od JirkaK »

No a je to zamnou. Nakonec jsem už jen vyházem klece na pevné disky. Dodělal kryt na který jsem uchytil SSD 128 GB. Dole jsem upevnil v boxu své WD 1T SATA III. Trohu změnil zdroj a chladič aby nerušily celkový doje interiéru. Horní panel jsem nedělal z důvodu že mezi pleche a plastem byly jen 3mm na to si ještě nevěřím tak jsem jen zvedl pomocí distančních sloupků horní kryt pro dva 120mm ventilátory aby dobře vyfukovaly teplo ven a zároveň nepropadával prach do skříně. Když už nic jinného tak ten vnitřek je takový jaký jsem chtěl.
!!! To je teprve začátek spíš rozjezd !!!
Nyní je ve slkepě připravena bejvalka CM HAF 920 ta teprve dostane na frak :D :D :D .
Co sní klidně raďte.
PS.: Ať dopadne jak koliv už jí mám jen na hraní přítelkyně si přála do bomu něco decentního tak jsem zvolyl tu corsair 550D.

Podívat se na fotky můžete na stejném odkazu.

Odpovědět